En İyi 3D Yazıcılar 2021 (Mayıs)

BoyutKat ekibi sayısız saatini, çok çeşitli masaüstü 3D yazıcıları kurmak, deneme baskıları almak ve detaylı özelliklerini kurcalamak için harcanıyor. Ardından yazı editörü ekibi incelenen yazıcılar hakkında daha derin araştırmalar yapıyor. Ortaya çıkan inceleme makaleleri sonucunda, evde kullanılması için en iyi 3D yazıcıların adil bir şekilde seçilebilmesinin, kullanılabilirlik ve performansın fiyat ile iyi bir şekilde dengede olması gerektiğini düşünüyoruz.

Her ay en iyi 3D yazıcılar listemizi güncelliyoruz. İşte Mayıs 2021’in en iyi 3D yazıcıları:

 1. En İyi 3D Yazıcı
  1. Creality Ender 3 V2
  2. Creality Ender 3 Max
  3. Creality LD-002H
  4. Creality CR-6 SE
  5. Creality Ender 6
  6. Creality CP-01
  7. Creality CR-2020
 2. İşletmeler İçin En İyi 3D Yazıcılar
 3. Benim İçin En İyi 3D Yazıcı Hangisi?
 4. 3D Yazıcıları Nasıl Test Ediyoruz?
 5. Terimler Sözlüğü
 6. İlgili Makaleler

En İyi 3D Yazıcı

En iyi tavsiyemiz olan Creality Ender 3 V2, yeni temperli cam baskı yatağı, daha sessiz baskılar için yeni motor sürücüler ve renkli ekrana sahip. Ender 3 V2 olarak bilinen yeni yazıcı, performans ve kullanılabilirlikte gelişmiş, bu da baskı kalitesini, paranın karşılığını veren ve uzun ömürlülüğü birleştiren bir masaüstü 3D yazıcı olduğu anlamına geliyor. Düzenli güncellemeler ve yazıcı için resmi ve topluluk tarafından oluşturulan destek forumları ile Ender 3 V2, masaüstü 3D yazdırma için çıtayı yükseltiyor.

Yarı demonte gelen Ender 3 V2’yi kendin montajını yapabilir ve bu süreçte çabaların ile teknolojiyi daha yakından öğrenebilirsin. Alternatif olarak, satın aldığın firmaya biraz daha fazla ödeyerek çalışmaya hazır halde gönderilmesini isteyebilirsin.

En İyi 3D Yazıcılar

Fiyat performans açısından diğer yazıcılar ile karşılaştırıldığında Ender 3 V2, aynı yapı hacmi ile genel olarak harika bir baskı deneyimi sunuyor.Tabi ki Ender 3 V2, bu bütçe ve özellikler ile 3D baskı için sağlam bir başlangıç ​​noktasıdır.

Uygun fiyatlı reçineli (SLA) baskı için yeni en iyi seçimimiz, Creality LD-002H. Birincisi, çözünürlük, 2K mono LCD sayesinde kabaca aynı baskı alanındaki piksel sayısını 2 katına çıkararak ileriye doğru büyük bir adım atıyor. Bu aynı zamanda Creality LD-002H’nin hızlı katman iyileştirme süreleriyle de baskı yapabileceği anlamına geliyor. 400 doların altında sağlam bir SLA yazıcı henüz gelmedi. Bekleyip göreceğiz.

Elbette, tüm amaçlara ve araçlara uyacak tek bir 3D yazıcı yok. Bu nedenle, baskı ihtiyacını ve bütçeyi düşünerek sağlam öneriler üzerinde titizlikle çalıştık.

Creality Ender 3 V2

Artıları ve Eksileri ile Ender 3 V2 3D Yazıcı

Artıları Neler?

Ender 3’ün daha önce yapılmış bir revizyonu olmayan Creality Ender 3 V2, orijinaline sadık kalan karmaşık olmayan tasarıma ve onu daha güçlü ve kullanımı rahat hale getiren kullanışlı eklemelerle sofistike hale getirilmiş.

Baskı hacmi Ender 3 ile aynı 220 x 220 x 250 mm’dir. Benzer şekilde, Bowden (uzaktan besleme) tarzı ekstrüder ve PLA, PETG ve TPU (esnek) gibi tipik tüketici filamentlerini basma yeteneği var. Bununla birlikte, Ender 3 V2 için yeni olan şey, kayış gergileri, 32-bit kart ve sessiz baskılar için TMC2208 step motor sürücüleri içeren güncellenmiş elektronikler, entegre bir alet saklama çekmecesi ve sayısız diğer iyileştirmelerdir.

Ender 3 ve Ender 3 Pro, hobiciler ve makerların inşa etmek ve geliştirmek için ideal bir platform olarak hizmet ettiğinde, Ender 3 V2 çok daha önde görünüyor. Daha eski ve daha ucuz makineler hala popüler olsa da, şimdilik, Ender 3 V2 piyasadaki en uygun fiyatlı yazıcıdır.

Creality Ender 3 Max

Artıları ve Eksileri ile Ender 3 Max 3D Yazıcı

Artıları Neler?

Son zamanlarda, Ender Extender gibi Ender 3 baskı hacmini büyütme kitleri, 3D baskı topluluğu için de popüler hale geldi. Kullanıcıların 3D yazıcılarını daha büyük baskı boyutları sunacak şekilde yükseltmelerine olanak tanındı. Creality’nin bu büyütme kitlerinden ilham alarak Ender 3 serisi yazıcının baskı hacmini büyüttüğünü görüyoruz.

Şirket, yılın ikinci yarısında otomatik yatak kalibrasyonu da ekleyerek Ender 3 Pro’nun baskı hacmini 1.5 kat artırarak piyasaya Ender 3 Max’ı sürdü.

Ender 3 Max ile tamamen fiyattan ayrı bir şekilde kurcalayıp baskılar aldık ve daha büyük baskılar için oldukça sağlam bir platform olduğuna karar verdik.

Creality LD-002H

Artıları ve Eksileri ile LD-002H SLA 3D Yazıcı

Artıları Neler?

Creality LD-002H, bu listedeki Creality Ender 3 ile aynı şekilde düşünülebilir.

400 dolardan daha düşük bir fiyata, güvenilir küçük bir yazıcıya sahip olacaksın. Baskı ayarlarında fazla öngörülmeyen çeşitli reçinelerdeki baskılar, yazıcının kullandığı ChiTuBox yazılımının genel basitliği sayesinde bu sorunlarla karşılaşmayacaksın. Belki de hepsinden daha önemlisi, baskı çözünürlüğünün, onu takip eden Mars 2 veya benzer Anycubic Photon serisi gibi tam olarak sunmasıdır.

Reçine ile baskı yapmanın dağınık ve potansiyel olarak tehlikeli olduğunu unutma. Bu nedenle, LD-002H’nin verdiği güvenli baskı ile baskıları iyi bir şekilde temizlemek ve sonradan işlemek için koruyucu ekipmanlara yatırım yapmak gerekir.

Creality CR-6 SE

Creality CR-6 SE Teknik Özellikler

Artıları Neler?

2020 yılı, Creality’nin yaratıcılığını biraz azalttığı ve bunun yerine ilginç ve benzersiz yazıcılar sunmak için basit “Pro” yükseltmelerinin ötesine geçtiği bir yıl olmuştu. Örneğin bu yazıcılardan biri CR-6 SE. Şirketin ilk Kickstarter kampanyasının sonucu, aynı zamanda, tescilli otomatik yatak kalibrasyonu ve bu 3D yazıcıyı bir araya getiren çok sayıda küçük dokunuşların sayesinde Creality’nin en gelişmiş yazıcısı oldu.

Ender 3 V2 almayı düşünüyorsan ve fazladan biraz daha paran varsa, CR-6 SE aşağı yukarı o yazıcının lüks sürümüdür.

Creality Ender 6

Creality Ender 6 Tasarımı

Artıları Neler?

Creality Ender 6, yarı kapalı kasası ve Core XY hareket sistemi ile ucuz FDM 3D yazıcı sektörüne yepyeni bir soluk getiriyor. Uygun fiyatlı FDM 3D yazıcılarda popüler olan Ender serisinin yeni modeli Ender 3 V2‘nin tanıtımını yapan Creality, 3D yazıcı severlere yepyeni bir Ender 6 modelinin müjdesini de verdi.

Ender 5 Pro’da da olan Core-XY hareket sistemi ile ekstra baskı hacmi, yarı kapalı dış kasa ve yeni gelen önemli özellikler ile yine adından söz ettireceğe benziyor.

Creality CP-01

Creality CP-01 Tasarımı

Artıları Neler?

Creality, kendisinden önceki Ender 3 ve CR-10 gibi çok popüler ve uygun bütçeli FDM 3D yazıcılar üretirken, hibrit makine üreten Snapmaker’ın 3-in-1 (3’ü 1 arada) alanındaki hakimiyetine meydan okumaya hazır görünüyor.

Creality CP-01, “3D baskı, lazer kazıma ve CNC işleme” için değiştirilebilir kafalar sunuyor. Kickstarter ile ortaya çıkan Snapmaker ile bazı tasarım benzerlikleri var. Ancak farkları neler? Öğrenmek için aşağıdaki detaylı incelememize göz atabilirsin.

Creality CR-2020

Artıları ve Eksileri ile CR-2020 3D Yazıcı

Artıları Neler?

Creality CR-2020, kartezyen hareket sistemine sahip FDM 3D yazıcıdır. Önceden monte edilmiş olarak gelir ve yarı kapalı bir baskı ortamına sahiptir. Görünüşünden de anlaşılacağı gibi, sağlam bir yapıya sahiptir. Sağlam çerçeve, düşük seviyede titreşime neden olur, böylece stabilite artar.

Kapalı tasarım cihaz olması nedeniyle inanılmaz derecede sessiz çalışır. Creality’nin verdiği bilgiye göre ortalama gürültü seviyesi 49.9 dB’dir. Tamamen monte edilmiş bir şekilde kargolanır. CR-2020’nin bir diğer önemli özelliği ise geliştirilmiş güvenliğidir. Bu, daha az duman ve daha az baskı hatası demektir.

İşletmeler İçin En İyi 3D Yazıcılar

Geçmişte, “profesyonel” 3D yazıcılar olarak kabul edebileceğin şeyleri burada listeliyorduk. Bu yazıcılar, yatırım yapmak için tipik üreticiden biraz daha fazla sermayeye sahip işletmeler için uygundur.

Bu nedenle, yukarıdaki listede daha çok evde kullanmak isteyebileceğin makinelere odaklandık. Daha iş odaklı yazıcılara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

Benim İçin En İyi 3D Yazıcı Hangisi?

3D Yazıcı Nasıl Seçilir?

İnsanların büyük çoğunluğu için en çok tavsiye edilen 3D yazıcımız gayet iyi iş çıkaracaktır. Ancak, evde 3D baskı için herkese uyan tek bir çözüm olmadığı gerçeğiyle yüzleşerek, yardım etmek için buradayız. İşte seni bu terminolojisi yoğun ama harika dünyaya yönlendirecek bazı ipuçları: (Bu makalenin sonunda bilinmesi gereken kullanışlı terimler sözlüğümüz var.)

Bununla birlikte, reçine 3D baskı (SLA), önemli ölçüde farklıdır ve yatırım yapmadan önce iki kez düşünmeni sağlayacak benzersiz özelliklere sahiptir. Reçine, değişen derecelerde kokar ve bazen zararlıdır. Çevre için oldukça toksiktir ve cilt ile uzun süreli temas halinde zararlıdır. Özel temizleme istasyonları ve kişisel koruyucu ekipman gerektirir. Yüzeylerdeki kürlenmemiş reçineyi çözerek, baskıları temizlemek için tipik olarak %95+ izopropanole ihtiyacın olacaktır.

Tüm yazıcılar iyi havalandırılan alanlarda çalıştırılmalıdır, ancak bu reçine 3D yazıcılar için mecburi ve kritiktir.

3D Yazıcıları Nasıl Test Ediyoruz?

3D Yazıcılar Nasıl Test Ediliyor

Birçok 3D yazıcıyı incelemenin bize öğrettiği bir şey var, 3D yazıcılar için geniş bir kıyaslama tablosu yapmak doğru değil. 3D yazıcıları yasal olarak, niceliksel olarak kıyaslamak ve hobiciler için mühendislik sınıfı malzemeleri güvenilir bir şekilde işlemek üzere tasarlanmış 6.000 $’lık üretim makinesi standardına göre, kendi kendine monte edilen 200 $’ın altında bir yazıcı bulundurmak neredeyse imkansızdır. Kurulum kolaylığı, aygıt yazılımı güncellemeleri, hatalı sistemler ve güvenilmez performanslar karmaşık bir yapıdır.

İncelemelerimizde; Yazıcı nasıl kullanılıyor? Tanımlayıcı özellikleri neler? Kullanım ömürleri neler? ve daha da önemlisi, bu yazıcıyı almaya değer mi? Bağlam dışı sayılarla boğuşmak veya anlatılmamış sayıda değişkenden etkilenen şeylerin ayrıntılı analizini yapmak istemiyoruz.

Bu nedenle, incelemelerimizin amacı bir 3D yazıcının hedeflenen son kullanıcısını ele alacak şekilde testlerini yapmaktır. Örneğin, büyük hacimli bir yazıcımız varsa, büyük baskılar yazdırırız, baskı alanının tamamını kullanırız ve performansı Z yüksekliği sınırlarında kontrol ederiz.

En iyi 3D yazıcıyı neyin oluşturduğuna dair diğer hususlar: kullanım kolaylığı, destekleyici yazılım ve onarım seçenekleridir. Bir şeyler ters giderse, makineyi tamir etmek ne kadar kolay? Belgeler veya müşteri hizmetleri yeterli bilgi sağlıyor mu?

Senin için en iyi 3D yazıcıyı bulma arayışımızda tüm bu soruları ve daha fazlasını yanıtlamaya çalışıyoruz.

Güven bizim için önemlidir, bu yüzden gözden geçirme politikamız katıdır. Bir numune talep ederek ürünleri ofisimizde gözden geçiririz.

İnceleme tamamlandıktan sonra bize ödünç verilen birimleri iade ederiz. İnceleme birimleri, editör ekibindeki hiç kimse tarafından kişisel kullanım için tutulmaz. Tüm kullanım, çalışma zamanında, anlayışımızı derinleştiriyor ve kaliteli içerik üretme yeteneğimizi güçlendiriyor.

İnceleme için birimleri bağışlayan üreticiler veya satıcılar, ürettiğimiz incelemelerin sonucu veya içeriği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. İncelemeyi ilk gördüklerinde, onu okuyucularımız için de herkese açık olarak yayınladığımız zamandır. Elimizden gelen en iyi şekilde, konuyla ilgili farkındalıkları hakkında fikir edinmek ve okuyucuya açıklayabileceğimiz düzeltmeler için herhangi bir yol haritası elde etmek için üreticiyle olan sorunları ve sorunları araştırıyoruz.

İçeriğimizi okuyucuya ücretsiz olarak sunmak için, satın alma bağlantıları bulunan birkaç para kazanma seçeneği kullanıyoruz. Bu bağlantılar üzerinden bir satın alma yaptığınızda, komisyon alabiliriz. Daha fazla ayrıntı için lütfen Kullanım Şartlarımıza göz at.

Terimler Sözlüğü

En iyi 3D yazıcıyı seçmek zor bir iştir, özellikle de 3D baskının kendisini sağlam bir şekilde kökleşmiş bulduğu terminolojik karmaşıklık nedeniyle. İşte sana bu karmaşıklıktan kurtulmana yardımcı olacak bazı bilmen gereken terimler ve açıklamaları:

İlgili Makaleler

^