Genel Bilgiler

3D baskı fiyatları nelerdir? 3D baskı fiyatları nasıl hesaplanır? 3D baskı hesaplama programı mı arıyorsun? Bir sonraki baskıyı bütçelendirmek için en iyi sitelerden ve araçlardan bazılarını keşfetmek için bu kılavuza göz at!
Bir 3D enjeksiyon kalıbının nasıl yazdırılacağına, bazı artı ve eksilere, 3 boyutlu baskı enjeksiyon kalıplarındaki yeni gelişmelere ve son olarak kendi başına yazdırma için bazı ipuçlarına bir göz atalım.
3D baskı, tasarımlarını hayata geçirmek için inanılmaz derecede güçlü bir araç olabilir. Ancak, fikirlerini kağıttan plastiğe taşımak için birkaç yazılım aracına ihtiyacın olacak. 3D baskını bir sonraki seviyeye taşımak için listemize ekstra programlar da ekledik!
“Lost-PLA” veya “Kayıp-PLA” olarak adlandırılan 3D yazıcı ile metal döküm kalıbı üretme konusunu adım adım anlattığımız kılavuzda, metal nesneler oluşturmak için 3D baskının geleneksel döküm ile nasıl buluştuğunu öğreneceksin.
Çoğumuz 3D yazıcının baskı sırasında çıkardığı sesleri duymamayı tercih ediyoruz. Gürültüyü azaltmanın birçok yolu var, ancak step motor damperleri mevcut en etkili ve uygun fiyatlı seçenektir.
Bu makalede, FDM 3D baskılardan en iyi şekilde yararlanmana yardımcı olacak, zımparalama, polisajlama, aseton buharı, boyama ve yapıştırma işlemlerini inceliyoruz.
3D yazıcıdan çıkan baskılar bazen doğal formlarında harika olabilir, ancak bazı modelleri, figürleri renklendirmek gerekir. 3D yazıcı astar ve boyama işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu ayrıntılı kılavuzu göz at!
^