Ucuz 3D Yazıcı 2021

Uygun fiyatlı bir 3D yazıcı mı arıyorsun? 200 $, 300 $, 500 $ ve 1000 $ altında fiyatlandırılmış en iyi bütçeli 3D yazıcılar için satın alma rehberimize göz at.

Sadece on yıl önce, ortalama bir 3D yazıcı binlerce dolar maliyetinde bir endüstriyel cihazdı. Bugün tipik kağıt yazıcın bir masaya sığabiliyor ve bir metni çıktı alıp okumak için kullandığın cihazdan daha düşük bir maliyete üç boyutlu yazıcı alabiliyorsun. Bu yazımız ile birlikte; 500 doların altında, 300 doların altında, hatta 200 doların altında mükemmel bir ucuz 3D yazıcı bulmak her zamankinden daha kolay.

Aşağıda sunulan 3D yazıcıların tümü ya kısmen ya da tamamen monte edilmiş olarak gelir.

 1. Creality CR-2020
 2. Creality CP-01 3D Yazıcı, Lazer Kazıma ve CNC İşleme
 3. Creality CR-10S Pro V2
 4. Creality Ender 5 Pro
 5. Creality Ender 3 Max
 6. Creality Ender 3 V2
 7. Creality CR-6 SE
 8. Creality Ender 6
 9. Creality CR-5 Pro
 10. Creality Ender 3 Pro
 11. Creality Ender 5 Plus
 12. Anycubic i3 Mega / Mega S
 13. Flashforge Finder
 14. Wanhao Duplicator i3 V2.1
 15. Creality CR-10S Pro
 16. Creality CR-10 S5
 17. Creality CR-10 V2
 18. Tevo Tarantula Pro
 19. Creality Ender 5
 20. Tevo Flash
 21. Tevo Tornado
 22. Original Prusa i3 MK3S Kit
 23. FlashForge Creator Pro
 24. Snapmaker
 25. BIQU Magician
 26. Monoprice Mini Delta
 27. Geeetech A10
 28. Anet ET4
 29. Beeverycreative B2X300
 30. Artillery Sidewinder X1
 31. JGAurora A5S
 32. Monoprice MP Select Mini V2
 33. Robo C2
 34. Tiertime UP300
 35. Tiertime UP mini 2 ES
 36. Ucuz SLA 3D Yazıcı
  1. Creality LD-002H
  2. Anycubic Photon
  3. Peopoly Moai 130
  4. Phrozen Shuffle (XL)
  5. Elegoo Mars
 37. İlgili Makaleler

Creality CR-2020

Creality CR-2020 Tasarımı

Creality CR-2020, kartezyen hareket sistemine sahip FDM 3D yazıcıdır. Önceden monte edilmiş olarak gelir ve yarı kapalı bir baskı ortamına sahiptir. Görünüşünden de anlaşılacağı gibi, sağlam bir yapıya sahiptir. Sağlam çerçeve, düşük seviyede titreşime neden olur, böylece stabilite artar.

Kapalı tasarım cihaz olması nedeniyle inanılmaz derecede sessiz çalışır. Creality’nin verdiği bilgiye göre ortalama gürültü seviyesi 49.9 dB’dir. Tamamen monte edilmiş bir şekilde kargolanır. CR-2020’nin bir diğer önemli özelliği ise geliştirilmiş güvenliğidir. Bu, daha az duman ve daha az baskı hatası demektir.

Creality CP-01 3D Yazıcı, Lazer Kazıma ve CNC İşleme

Creality CP-01 Tasarımı

Creality, kendisinden önceki Ender 3 ve CR-10 gibi çok popüler ve uygun bütçeli FDM 3D yazıcılar üretirken, hibrit makine üreten Snapmaker’ın 3-in-1 (3’ü 1 arada) alanındaki hakimiyetine meydan okumaya hazır görünüyor.

Creality CP-01, “3D baskı, lazer kazıma ve CNC işleme” için değiştirilebilir kafalar sunuyor. Kickstarter ile ortaya çıkan Snapmaker ile bazı tasarım benzerlikleri var. Ancak farkları neler? Öğrenmek için okumaya devam et.

Creality CR-10S Pro V2

Creality CR-10S Pro V2 Tasarımı

Creality yeni modeller çıkarmayı seviyor. Öyle ki, popüler CR-10 serisi için birçok sürüm çıktı.

Birkaç yıl önce çıkan ilk CR-10, küçük bir fiyata büyük bir baskı hacmi sunan başarılı bir 3D yazıcıydı. Creality bu başarıyı; CR-10S, CR-10 V2, CR-10 Max, CR-10 S5, CR-10 Mini ile devam ettirdi.

Bu serinin en şık yazıcılarından biri, yaklaşık 630$’a mal olan ve aynı zamanda daha iyi geliştirmelere sahip CR-10S Pro V2’dir. Bu şimdiye kadarki en iyi CR-10 olabilir mi? Sorunun cevabı için okumaya devam et.

Creality Ender 5 Pro

Creality Ender 5 Pro Tasarımı

Çinli üretici Creality 2018’de Creality Ender 3 3D yazıcısı ile tüm dikkatleri üzerine çektiğinde, “Ender” serisinin yeni modellerinin geleceği belliydi. Creality Ender 5 Pro, popüler ve bütçe dostu Ender 3’ün küp şeklinde, büyük alüminyum metal çerçeveli ve genişletilmiş baskı hacmine sahip modeli olarak görebilirsin.

Creality, Ender 3 ile ilk başarısının farkına vardıktan kısa bir süre sonra Ender 3’ün Pro sürümünü masaüstü 3D yazıcı pazarına sürdü. Aynı şekilde, Ender 5 Pro ile bu stratejiyi bir kez daha uygulumaya kararlı. Peki, bu yeni ve geliştirilmiş Pro sürümü ile orijinal Ender 5 arasında ne gibi farklılıklar var? Bu etkileyici makineyle ilgili incelememiz için okumaya devam et.

Creality Ender 3 Max

Creality Ender 3 Max Tasarımı

Son zamanlarda, Ender Extender gibi Ender 3 baskı hacmini büyütme kitleri, 3D baskı topluluğu için de popüler hale geldi. Kullanıcıların 3D yazıcılarını daha büyük baskı boyutları sunacak şekilde yükseltmelerine olanak tanındı. Creality’nin bu büyütme kitlerinden ilham alarak Ender 3 serisi yazıcının baskı hacmini büyüttüğünü görüyoruz.

Şirket, yılın ikinci yarısında otomatik yatak kalibrasyonu da ekleyerek Ender 3 Pro’nun baskı hacmini 1.5 kat artırarak piyasaya Ender 3 Max’ı sürdü.

Ender 3 Max ile tamamen fiyattan ayrı bir şekilde kurcalayıp baskılar aldık ve daha büyük baskılar için oldukça sağlam bir platform olduğuna karar verdik. Yaklaşık 330 $’lık öngörülen piyasa fiyatının yanı sıra, ilk bulgularımıza göre; bu yazıcı oldukça büyük basılar alabiliyor.

Ender 3 Max ile ilgili kapsamlı incelememiz için okumaya devam et.

Creality Ender 3 V2

Creality Ender 3 V2 Tasarımı

Creality’nin Ender 3 V2’si, uygun fiyatlı 3D yazıcılar söz konusu olduğunda uzun süredir favorilerimizden biri olmuştur. 300$’a yakın bir fiyatla, iyi bir baskı hacmi sunuyor. Montajı ve modifikasyonu kolay ve yüksek kaliteli baskılar alınabiliyor.

Orijinal Ender 3 bu günlerde biraz eskidiği için, doğrudan değiştirme zamanı gelmişti. Creality Ender 3 V2, Ender 3 deneyimini alarak ve geliştirildi.

Şüphesiz, Ender 3 V2 şimdiye kadarki en şık görünümlü Ender 3D yazıcı.

Creality CR-6 SE

Creality CR-6 SE Tasarımı

Creality, son yıllarda özellikle tüketici segmentinde dikkat çeken 3D yazıcılar çıkardı. Altı yıldır 3D yazıcı üreticisi olan Çinli firma, Kickstarter‘da kitle fonlama (crowdfunded) ile yeni yazıcısı CR-6 SE’yi tanıttı.

Creality’ye göre, önerilen perakende satış fiyatı 430 dolar civarında olacak, ancak Kickstarter’daki destekçiler bu yazıcıyı 265 dolar gibi düşük fiyatlarla alabilecekler. Şirket, makinelerin ne zaman teslim edileceğini henüz açıklamadı. Ancak, en erken teslimatların Haziran ayı ortasında başlayacağı düşünülüyor.

Creality Ender 6

Creality Ender 6, yarı kapalı kasası ve Core XY hareket sistemi ile ucuz FDM 3D yazıcı sektörüne yepyeni bir soluk getiriyor. Uygun fiyatlı FDM 3D yazıcılarda popüler olan Ender 3 Pro serisine yeni versiyon (V2) tanıtımını yapan Creality, 3D yazıcı severlere yepyeni bir Ender 6 modelinin müjdesini de verdi.

Creality Ender 6 Tasarımı

Ender 5 Pro’da da olan Core-XY hareket sistemi ile ekstra baskı hacmi, yarı kapalı dış kasa ve yeni gelen önemli özellikler ile yine adından söz ettireceğe benziyor. Creality Ender 6 fiyatı 500-550 dolar civarında.

Creality CR-5 Pro

Creality CR-5 Pro profesyonel masaüstü 3D yazıcı, fildişi alüminyum kasa, şeffaf mavi akrilik kapı ve şeffaf yan panellere sahip şık tasarımı ile farklı bir Ultimaker S5 havası veriyor.

Creality CR-5 Pro Tasarımı

İlk bakışta CR-5 Pro, Ultimaker S5’e çok benzese de görünüş yanıltıcı olabilir mi? Creality CR-5 Pro’nun senin için doğru seçim olup olmadığını anlamana yardımcı olmak için mevcut bilgileri derledik. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, özellikleri beraber gözden geçirelim.

Creality Ender 3 Pro

Uygun fiyatının yanı sıra mükemmel baskı kalitesi, geniş filament yelpazesi ve basit montajı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Creality Ender 3 Pro, tartışmasız en popüler 3D yazıcı. Şu an 300-350 dolar civarındaki fiyatı ile, oldukça iyi baskılar alabileceğin ve popüler olmasından dolayı, mümkün olan her 3D yazıcı sorununun devasa bir topluluk tarafından hazırlanmış cevaplarına erişebileceksin.

Creality Ender 3 Pro

Yarı demonte olarak geldiğinden dolayı montaj süreci nispeten basittir. Açık kasa üç boyutlu yazıcıların doğası gereği iskelet yapısı çok sağlam değildir. Ancak fiyat performans açısından en yetenekli ve güvenilir 3 boyutlu yazıcıdır.

Creality Ender 5 Plus

Creality Ender 3 Pro

Creality, son derece popüler Ender serisiyle dünyaya sadece büyük 3 boyutlu yazıcılar (uzun süredir favori olan CR-10S gibi) yapmakla kalmayıp, aynı zamanda Ender 5 gibi ucuz ama güvenilir makineleri piyasaya sürmeye devam ediyor.

Şimdi ise popüler Ender serisinin yeni amiral gemisi Creality Ender 5 Plus piyasada. Ender 5 Plus, daha büyük baskı hacmine sahip ve bazı ek özelliklere sahip.

Anycubic i3 Mega / Mega S

Ender 3 Pro’nun ciddi rakibi olan Anycubic i3 Mega, Ultrabase baskı tablasının beğenilmesinin yanı sıra yüksek kaliteli baskılar da sunuyor. Kurulduktan sonra, i3 Mega veya Mega S modeli, özellikle düşmeye devam eden bir fiyata (400-450 Dolar) ve isteyebileceğinden fazla yeteneklere sahip.

Anycubic i3 Mega / Mega S

Flashforge Finder

FlashForge Finder, 140 x 140 x 140 mm baskı alanı sunan ve bugünün standartlarına göre biraz küçük olan ucuz bir 3D yazıcıdır. Flashforge Finder’ın ön plana çıkan özellikleri; açık yüzlü tasarımı, tam renkli ekranı ve kablosuz bağlantısıdır. Ürün paketinde ayrıca başlangıç filamenti ve modellerini aktarıp hızlıca yazdırabileceğin bir USB bellek de bulunuyor.

Flashforge Finder

Wanhao Duplicator i3 V2.1

Wanhao Duplicator i3 serisi yıllar içinde aşamalı olarak farklı isimler aldı ve gelişti. Orijinal Duplicator i3, büyük bir revizyon alarak “Duplicator i3 Plus” olarak adlandırıldı. Ardından aynı yazıcı “Wanhao Duplicator i3 Mark 2” olarak pazarlandı. En son yineleme, popüler makineye bazı küçük değişiklikler ekleyen “Wanhao Duplicator i3 V2.1”dir.

Wanhao Duplicator i3 V2.1

Bu 3D yazıcı, açık kaynaklı Prusa i3’ün iyi bir türevi ve görünüş olarak da Anycubic i3 Mega’ya benziyor. 2016’dan bu yana, fiyatı düşerken 3D yazıcı önemli ölçüde iyileştirilmiştir.

Bu ucuz üç boyutlu yazıcının özellikleri olarak; 200 x 200 x 180 mm bir baskı alanı, sert çelik açık kasa, otomatik kalibrasyon, entegre elektronik kutu, SD kart yuvası ve dokunmatik ekranlı kontrol arayüzü bulunmaktadır.

Creality CR-10S Pro

CR-10 modelinin bazı sorunları giderilmiş ve yeni özellikler eklenmiş model olan CR-10S Pro, 850-900 dolar civarında bulunabiliyor. CR-10’ları öneri olarak CR-10’a çarpmaya karar verdik. CR-10’da olduğu gibi cömert bir baskı alanı olan 300 x 300 x 400 mm’ye ve ısıtılmış bir tablaya sahip olacaksın.

Creality CR-10S Pro

Bununla birlikte, CR-10S Pro’yu CR-10’dan ayıran en önemli özellik, filament algılama sisteminin eklenmesidir. Bu sistem sayesinde uzun baskılarda yüksek parçaların üretiminde filamentin sıkışması veya filamentin bitmesi gibi sorunları önleyerek baskılarını başarılı bir şekilde bitirebilirsin. Ayrıca, çift Z-eksen motoru ile yüksek modellerin uzun süren baskılarında stabiliteyi koruyabilmektedir.

Creality CR-10 S5

CR-10 S5, nispeten ucuz fiyatına rağmen büyük baskı hacmine sahip harika bir 3D yazıcıdır. Performansının etkileyici, kullanıcı tarafından iyileştirmeye açık olması nedeniyle, son birkaç yılın popüler yazıcılarından biri olarak yerini almıştır.

Creality CR-10 S5

Yukarıda saydığımız özellikleri al ve baskı alanını her yöne 500 mm’ye kadar ölçeklendir, işte karşında CR-10 S5. Bu büyük baskı alanından tam olarak yararlanabilmek için ince ayarların yapılması beklense de, fiyat / baskı alanı oranı düşünüldüğünde rakipsiz bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Creality CR-10 V2

Çinli üretici Creality, 2016’da Creality CR-10’u piyasaya sürdüğünden beri, geliştirilmiş Creality CR-10S gibi birçok model yayınladı. Bu yıllarda dahi 3D baskı dünyasında en çok kopyalanan tasarımlardan biridir.

Creality CR-10 V2

CR-10’un piyasaya sürülmesinden birkaç yıl sonra Creality, CR-10 V2 modelini yayınladı. Peki bu yeni sürümde neler var? Almaya değer mi? Öğrenmek için, uygulamalı incelememizi okumaya devam edebilirsin.

Tevo Tarantula Pro

Eğer sadece özelliklerine bakarak bir 3D yazıcı almayı düşünüyorsan, Tevo Tarantula Pro’nun farklı bir ligde oynaması gerekiyor. Orta büyüklükte bir yatak, titan versiyon uzaktan besleme ekstrüder ve 24 volt ile çalışan ısıtmalı bir yatak bulunuyor. Peki, bu yazıcı neden bu kadar ucuz?

Tevo Tarantula Pro

Fiyatının ucuz olmasının sebebi oldukça basit, “Pro” etiketini haklı çıkaran çok fazla özellik yoktur. Nihayetinde bir Tevo Tarantula modelini düşünmek daha doğru olur. Her şeyden önce Tarantula Pro, çoğunlukla Tevo Flash’tan alınmış, sağlam ve test edilmiş elektronikler kullanıyor. İskeleti önceki modellere göre daha sağlam. Ayrıca, Tevo 3D’nin broşüründe belirttiği gibi, istersen ekstrüder hızını 250 mm/s yapabilirsin.

Creality Ender 5

Creality’nin çığır açan popüler Ender 3 ile Ender 3 Pro’nun en iyi özelliklerinden birkaçını al ve sonra onu Core X-Y ekstrüder hareket sistemine sahip daha sağlam bir iskelete yerleştir. İşte sana Ender 5!

Creality Ender 5

Baskılarında yüksekliği önemsiyorsan, 300 mm yüksekliğindeki baskı imkanı ile Ender 3’ten de büyük bir yazıcıya sahip olabilirsin. Ayrıca Ender 5, Creality 10S modelinin Meanwell güç kaynağı ve çıkarılabilir yatak özelliklerine de sahip.

Tevo Flash

Ünlü DC Comics süper kahramanından sonra muhtemelen ismini taşıyan ve kırmızı renkli olan Tevo Flash, uygun fiyatı kadar özellikleri de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Tevo Flash

Tevo Titan ekstrüder ve Volcano hotend, çift soğutma fanı, yakınlık sensörleri, otomatik yatak kalibrasyonu ve yazıcının “Flash” adını göz önüne alarak süper hızlı ısıtma AC baskı tablası vardır. 235 x 235 x 250 mm baskı alanına sahiptir ve çoğu standart 3D baskı malzemesi filament ile uyumludur. Hız ve işlevsel odaklı bir üç boyutlu yazıcı isteyen kullanıcılar için incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Tevo Tornado

TEVO, Creality’nin başarılı CR-10’unu daha düşük bir fiyat karşılığında klonlayan ilk 3D yazıcı üreticilerinden biriydi. TEVO’nun Titan ekstrüderleri istediğin her türlü modeli sıkıntısız bir şekilde üretebilir. TPU esnek (flex) filament ile hiçbir sorun olmadan baskılar alabilirsin. Bu tür özelliklerin olması paketlenmiş olarak gelen bir yazıcıda hoş bir şey.

Tevo Tornado

TEVO 3D yazıcıya zamanla birkaç küçük değişiklik geldi. Geliştirilmiş bileşenler ve ürün yazılımı ile Tornado modeli daha güvenilir hale getirmiştir. Ayrıca, sen de yazıcıyı geliştirebilir, daha stabil hale getirebilirsin.

TEVO Tornado inceleme örneğimizin 2017 modeli doğrudan baskı tablasını AC güç kaynağı ile ısıtıyordu. Bu, baskı tablasının arkasından geçen kabloların gevşemesinden dolayı ciddi elektrik çarpmalarına neden olabilir. Tevo’nun 2019 modelindeki sorunu çözüp çözmediğini henüz bilmiyoruz, ancak seni bu konuda bilgilendireceğiz.

Original Prusa i3 MK3S Kit

Prusa Research’ün dediği gibi: “Daha iyisini yapabiliriz!”. Uygun fiyatlı yazıcı tavsiyesi almak istediğinde ilk aklına gelen en ucuz olanı almak olacaktır. Ancak, uygun fiyatın yanında kalitenin de nispeten iyi olması çok önemlidir. İşte uygun fiyatlılarda daha iyisi olan bir üç boyutlu yazıcı: Original Prusa i3 MK3S Kit.

Original Prusa i3 MK3 Kit 3D yazıcı, kullanıcı deneyimi ve detaylarla daha fazla özelliğe sahip olmana dikkat etti.

Original Prusa i3 MK3S Kit

Yakın zamanda MK3S modeline güncellenen Original Prusa, 3D yazıcı ile basılmış parçalara, yeniden tasarlanmış kolay erişimli bir ekstrüdere ve optikten mekanik filament sensörüne birçok özellik kazanmıştır.

Belki de buradaki en büyük özellik, baskıyı soğutma ve daha yüksek performansta baskı esnekliği için daha fazla hava akışı sağlayan ekstrüder yeniden tasarlanmıştır.

FlashForge Creator Pro

Bunu daha önce düşünmüş olabilirsin. Evet, FlashForge Creator Pro, MakerBot Replicator 2X’e çok benziyor. Bu ucuz 3D yazıcı çift ekstrüzyon, metal bir kasa, kapalı ve nispeten küçük bir baskı tablası ile birlikte gelir.

FlashForge Creator Pro

Diğer özellikler arasında metal konstrüksiyon plakalı yatak kalibrasyon sistemi, stabilizasyon ve dayanıklılığa yardımcı olacak bir kılavuz bulunur. Flashforge Creator Pro, maker topluluğu tarafından güvenilirliği, çok yönlülüğü ve kullanım kolaylığı nedeniyle değerlidir.

Snapmaker

Hepsi bir arada özellikli bir yazıcı mı istiyorsun? Lazer markalama, 3D yazıcı ve CNC? Snapmaker uygun fiyatlı hepsi bir arada için güzel bir seçenek. Üçü bir arada makine Kickstarter’da ortaya çıktı ve en fazla desteklenen 3 boyutlu yazıcı projesi oldu. Henüz yayınlanmayan Snapmaker 2.0, henüz piyasada değil.

Snapmaker

Snapmaker’da değiştirilebilir takım kafaları kullanılıyor ve genellikle bu tür makineler 2000 dolardan fazlaya mal oluyor, ancak çok küçük bir baskı tablası senin için yeterliyse, Snapmaker atölyende çok amaçlı bir alet olabilir.

BIQU Magician

Genellikle küçük çerçevesi ve silindirik ambalajı ile minik bir üç boyutlu bir yazıcı olarak anılır. Kutusu ile birlikte BIQU Magician, ruj şekline benzer.

Yazıcı, Rostock Delta RepRap tasarımına dayanmaktadır ve 200 dolarlık fiyatı ile TFT dokunmatik ekran, esnek ve çıkarılabilir bir PVP baskı tablası, ilginç ama mükemmel bir otomatik yatak kalibrasyon sistemi ile şaşırtıcı derecede mükemmel sonuçlar elde edebilirsin.

BIQU Magician

Ancak, üretim hatalarına karşı dikkatli olmanı tavsiye ederiz. Kasasında kullanılan enjeksiyon kalıplı plastik parçaların zaman geçtikçe çatlaması muhtemel.

Monoprice Mini Delta

Bu listedeki en ucuz 3D yazıcıların çoğu kartezyen tarzı makineler olduğundan, seni Monoprice’in bu küçük Delta 3D yazıcısı ile de tanıştıralım istedik. Mini Delta, inanılmaz derecede uygun fiyatlı ve FDM 3D baskı teknolojisini denemek için benzersiz bir deneyim sunuyor.

Monoprice Mini Delta

Bir delta 3D yazıcı, baskı kafasını hareket ettirmek için raylardaki üç kol vasıtasıyla bağımsız olarak yukarı ve aşağı hareket eder. Bu işlem, makineyi taşınabilir kılan dairesel bir baskı tablası, hafif bir çerçeve ve artan baskı hızı dahil olmak üzere kartezyen modelin birçok avantajı vardır.

Bu tür yazıcılar genellikle düzgün bir şekilde bir araya getirmek için biraz daha karmaşık olsa da, Monoprice önceden hazırlanmış bu Mini Delta ile bu işlemi kolaylaştırır. Sadece kutusundan çıkar ve yazdırmaya başla. Ayrıca, bu delta yazıcı 200 dolar altında otomatik kalibrasyon, ısıtmalı yatak, WiFi bağlantı ve daha fazlası ile birlikte geliyor.

Mini Delta’nın sunduğu taşınabilir olması nedeniyle baskı tablası oldukça küçük, bu yüzden satın almadan önce ihtiyaçlarını iyi belirlemeni önermekteyiz.

Geeetech A10

Creality Ender 3 modelinin deli gibi satmasıyla Geeetech, farklılaşmak için birkaç değişiklik ile Geeetech A10’u ortaya çıkardı. A10, Ender 3’ten biraz daha büyük baskı hacmine (220 x 220 x 260 mm) sahip ve Anycubic’in popüler Ultrabase’i olan mıknatıslı kolay çıkarılıp takılabilen yatak plakasını kullanıyor.

Geeetech A10

Teknik özelliklere bakarsan tek dezavantajı manuel yatak kalibrasyonudur. Ancak bir kez yapıldığında, uygun fiyatı için alınmaya değer. Ayrıca, Geeetech isteğe bağlı bir de Wifi kablosuz ağ donanımı sunuyor.

Anet ET4

Anet ET4, tamamen metal çerçevesi ve birçok premium özelliğe sahip uygun fiyatlı FDM üç boyutlu yazıcısıdır. Makinenin ilk bakışta alışılmadık bir şekilde kabloları görünmemektedir, çünkü elektronik aksamın çoğu çerçevesinin içine düzgünce gizlenmiştir ve modüler tasarımın özellikle yeni başlayanlar için kolayca monte edilebilmesini sağlamaktadır.

Anet ET4

Yazıcı, otomatik yatak kalibrasyonu, baskıyı durdurup devam ettirebilme, dokunmatik ekran, filament algılama sistemi ve 220 x 220 x 250 mm ısıtmalı cam baskı tablasına sahiptir. İsteğe bağlı olarak 256-mikro step Trinamic marka motor sürücüler ile daha sessiz baskılar alabilirsin.

Beeverycreative B2X300

Hakkında çok fazla bir bilgi olmayan Prusa i3 tarzı yazıcı Beeverycreative B2X300, yararlı ipuçları ve resimlerle vurgulanmış renkli kullanım kılavuzuna sahiptir. Kılavuzun her sayfası, elindeki vidaların uzunluğunu iki kez kontrol etmek için cetvel de vermektedir. Belki de en sevdiğimiz yönü, metal ladinlerle birbirine tutturulmuş parçaların, bütün halinde gelen iskeletin metal çerçevesidir.

Beeverycreative B2X300

Artillery Sidewinder X1

Artillery Sidewinder X1, bazı ilginç özellikler sunan şık ve uygun fiyatlı bir FDM 3D yazıcıdır. 300 x 300 x 400 mm baskı hacmi, doğrudan tahrikli (direct) bir ekstrüzyon sistemi ve yüksek sıcaklıklara çıkabilmesi sayesinde hızlı baskılar sunan “Volcano” ısıtıcı ucu ile TPU gibi egzotik filamentleri de çok iyi basabilmektedir. Ayrıca birçok kapalı kasa 3D yazıcıya göre Sidewinder X1, birçok yazıcıdan daha sessiz.

Artillery Sidewinder X1

Sidewinder X1, hızlı bir yatak ısıtmasına sahip ve Ultrabase benzeri baskı tablası malzemesi ile modellerin tablaya daha iyi yapışması sağlanmıştır.

Renkli, kullanıcı dostu dokunmatik ekran, yazıcının ana özellik setinin kolayca kullanılmasını sağlar. Ek olarak, elektrik kesintisinden sonra baskıya devam edebilme özelliği de vardır. Giderek yaygın bir özellik haline gelmesine rağmen, bu fiyat aralığında önemli bir şey.

JGAurora A5S

JGAurora A5S büyük bir baskı hacmine ve Anycubic Ultrabase ile karşılaştırılabilir bir cam tablaya, enerji verimliliği gibi yeni özelliklere ve yüksek çözünürlüklü tam renkli dokunmatik ekrana sahiptir.

JGAurora A5S

JGAurora A5S, kendine özgü ve gelişmiş tasarımına rağmen, açıkça Creality CR-10 popülerliğini yakalamaya çalışıyor. Ancak yine de bazen büyük baskılar alırken bazı küçük tasarım kusurlarıyla karşılaşabilirsin.

Monoprice MP Select Mini V2

Monoprice Select Mini 2016’nın sonlarında çıktığında, büyük ilgi gördü. Şaşırtıcı derecede düşük bir fiyat ile bu minik 3D yazıcı düzgün üç boyutlu baskılar sunabiliyor. Isıtmalı bir tablaya sahip ve kapalı görünümlü çerçevesine rağmen, kullanıcıların onu daha iyi bir şekilde geliştirebilmelerine izin veriyor.

Monoprice MP Select Mini V2

WiFi bağlantısı standart olarak Select Mini V2’yi 200 dolar altındaki ucuz 3 boyutlu yazıcıların bulunduğu kategoriden ayırıyor. Yine de, baskı tablası şu anki popüler Creality Ender 3 ile karşılaştırıldığında çok küçük.

Robo C2

Meraklı insanlar için harika bir 3D yazıcı. Şık dış tasarımı, çıkarılabilir baskı tablası, kullanım kolaylığı ve PLA filamentler ile muhteşem uyumluluğu ile birlikte ayrıca kablosuz ağ bağlantısı ile uzaktan kontrol imkanı da bulunuyor.

Robo C2

Eğitimcileri ve 3D yazıcılara yeni başlayanları hedefleyen Robo C2, yalnızca PLA filament ile baskı alabildiği için boyutları küçüktür. Fakat, ısıtılmış bir tablaya sahip olmasından dolayı Robo’nun baskılarını kolaylaştırmaktadır. Isıtılmamış yataklarda modellerde kalkmalar olabilir.

Filament algılama sistemi, otomatik yatak kalibrasyonu ve Wifi bağlantısı ile cihazlara kablosuz olarak bağlanma yeteneği sunan Robo C2 senin için uygun fiyatlı yazıcılarda alınabilir en sağlam öneri gibi görünüyor.

Tiertime UP300

Tiertime UP300, kutusundan çıkarıldığından itibaren kaliteli baskılar almanı sağlayan, ABS filament ile sorunsuz baskılar alabileceğin kapalı kasaya ve özel ayarlanmış dilimleme yazılımı profilleri sayesinde el ile çıkarabileceğin destek yapıları ve raftlar ile çok karmaşık modeller üretebilirsin.

Tiertime UP300

Modüler ekstrüder sistemi ile yüksek sıcaklıkta, düşük sıcaklıkta kullanılan filamentlerin ve esnek filamentlerin kullanımı kolaydır. Çıkarılabilir baskı tablası ile UP300’ün kullanılabilirliğini de arttıran özelliğinin yanında ayrıca, UPStudio dilimleme yazılımı sayesinde bir baskının fiziksel boyutlarını ayarlayabilir ve model üzerindeki herhangi bir yanlışı düzeltebilirsin.

Buna ek olarak, kablosuz bağlantı ve hava filtresi de sunan UP300, oldukça hızlı bir şekilde baskı alabilir. Kısaca, uzun süre boyunca rahatça çalıştırabileceğin ve oldukça yetenekli bir yazıcı.

Tiertime UP mini 2 ES

Son zamanlarda yeni başlayanlar için en iyi 3D yazıcı olarak adlandırılan Tiertime UP mini 2 ES, birkaç etkileyici özelliğe sahip ve kullanımı kolay bir makinedir. Önceki UP mini 2 modelinden daha uygun fiyatlı olarak da adlandırılan yeni ve geliştirilmiş ES modeli, dokunmatik ekran kontrolü, kapalı bir kasa ve kablosuz WiFi bağlantısı ile donatılmıştır.

Tiertime UP mini 2 ES

UP mini 2 ES, sağlıklı bir baskı ortamı sağlamak için elektrik kesintisi koruması, dahili HEPA ve aktif karbon hava filtrasyon sistemi gibi güvenlikle ilgili özelliklerle birlikte geliyor. Diğer dikkate değer özellikler arasında otomatik nozül yüksekliği tespiti ve nemin filamentini tahrip etmesini önleyen kapalı bir makara kabı bulunur.

UP mini 2 ES’nin bir dezavantajı 120 x 120 x 120 mm baskı alanına sahip olması. Fakat, işlevsellik ve kullanılabilirlikle gurur duyan, yeni başlayanlar veya eğitim kurumları için uygun fiyatlı ve oldukça yetenekli bir 3 boyutlu bir yazıcıdır.

Ucuz SLA 3D Yazıcı

Creality LD-002H

Creality LD-002H SLA 3D Yazıcı

LD-002H, Creality’nin reçine SLA 3D yazıcı listesine eklenen en yeni üyesidir. Bu SLA yazıcı, daha köklü markalar ile rekabet edebilecek niteliklere sahip mi?

Uygun fiyatlı 3D yazıcılar denildiğinde piyasada adından sıkça söz ettiren Creality, ucuz FDM 3D yazıcılar konusunda bir hayli yol katetti. Bununla birlikte, reçine 3D yazıcıların geçen yıl popülerleşmesiyle, yeni bir sektör oluşmaya başladı.

Anycubic Photon

Popüler ve uygun fiyatlı reçine SLA 3 boyutlu yazıcı için en iyi seçim olan Anycubic Photon hala olağanüstü bir makinedir. Kurulumu biraz daha zor ve varsayılan yazılımın sınırlı olsa da, diğer SLA yazıcılardaki deneyim ile büyük ölçüde aynı olacaktır. Photon’un asıl avantajı, internette muazzam kullanıcı topluluğuna, ipuçlarına, püf noktalarına ve sorun giderme çözümlerine bol miktarda sahip olmasıdır.

Anycubic Photon

Peopoly Moai 130

Orijinal ve uygun bütçeli lazer SLA üç boyutlu yazıcı olan Peopoly Moai, lazer kontrolüne ve SLA yazdırma işleminin diğer yönlerine derinlemesine bir öğrenme deneyimi sunar. Daha ucuz olmasına rağmen, kit versiyonu hiç zaman kaybetmeden monte edilir ve bu sırada SLA çalışma prensibine de göz atmış olursun. Peopoly Moai 130, kullanılabilirlik arttırıcı donanım eklentileri ile SLA 3D printer deneyimi için iyi bir seçenek.

Peopoly Moai 130

Phrozen Shuffle (XL)

Uygun bütçe seçimi olmasa da Phrozen Shuffle XL, devasa bir hacim, çok sağlam bir yapı ve aşırı yetenekli hareket sistemi ile fiyatına değer bir üründür. Büyük SLA reçine baskılar alabilirsin, ancak yazılımın ve modellemenin biraz titiz yapılması gerekmektedir.

Phrozen Shuffle (XL)

Elegoo Mars

Bütçesi uygun SLA reçine 3D yazıcıları birkaç yıldır artmaya başladı. Fakat birkaçı Elegoo Mars’ta olduğu kadar basit bir deneyim sunmayı başarmıştır. Minimum eforla yüksek kalitede baskılar elde ederek güvenilir bir şekilde çalıştırabilirsin. Elegoo Mars, rakiplerin çoğunu ucuz fiyat etiketi ve kullanım kolaylığı ile sağlam bir başlangıç reçine 3D yazıcı olarak öne çıkıyor.

Elegoo Mars

Not: BoyutKat, bağımsız bir sitedir. Tüm ürün incelemeleri ve önerileri editör ekibimizin tarafsız görüşüdür. Reklam ve bağlı kuruluş gelirleri ile çalışmaktayız. Sitemizdeki alışveriş bağlantılarını kullanarak satın aldığınızda komisyon almaktayız.

İlgili Makaleler

^