ASA Filament Nedir?

3D yazıcını
 özel yeni bir filament ile denemek mi istiyorsun? Bu kılavuzda, ASA filamentinin yararlarına, kullanım alanlarına ve filament markalarına göz atıyoruz.

  1. ASA Filament İle En İyi Uygulamalar
  2. Fillamentum ASA Extrafill Filament
  3. Rigid.Ink ASA Filament
  4. 3DXTech 3DXMax ASA Filament
  5. İlgili Makaleler

ASA veya akrilonitril stiren akrilat, mekanik dayanımı, UV direncini ve su direncini birleştiren bir termoplastiktir. Aynı zamanda yüksek boyutsal stabiliteye ve iyi kimyasal dirence sahiptir. Prototipleme, dış mekan uygulamaları ve otomotiv endüstrisi için idealdir.

ASA Filamentin Artıları

ASA Filamentin Eksileri

ASA Filament Kullanım Alanları

ASA Filament Nedir

Dış mekanlarda veya fonksiyonel prototipler üretmek için bir filament arıyorsan, ASA filament mükemmel bir seçimdir. Pahalı ve yazdırması zor olsa da kalitesi, zorlu kullanım durumları için harika bir filamenttir.

Aşağıdaki listemizde, dört farklı filament markasının yanı sıra ASA filament için en iyi uygulamalara bakıyoruz.

ASA Filament İle En İyi Uygulamalar

Aşağıdaki ipuçları, ASA filament ile 3D yazıcıda baskı alırken genel sorunları azaltmana yardımcı olur:

ASA Filament İle En İyi Uygulamalar

Fillamentum ASA Extrafill Filament

İyi bilinen bir 3D yazıcı filament üreticisi olan Fillamentum, ASA Extrafill‘i geliştirmiştir. Bu listedeki en ucuz ASA filament olup, “Metalik Çim” ve “Yeşil Çim” dahil 8 farklı renkte geliyor.

Fillamentum ASA Extrafill Filament

Özellikler

Rigid.Ink ASA Filament

3D yazıcı filament pazarındaki bir diğer büyük isim Rigid.Ink, kendi ASA filamentlerini üretiyor. Yüksek güvenilirlikli ürünleri, +/- 0,03 mm’lik çok düşük çap toleransına sahip. (Fillamentum sadece +/- 0,05 mm sunuyor.)

Rigid.Ink ASA Filament

Özellikler

3DXTech 3DXMax ASA Filament

Diğer ASA filament markalarına göre daha az belirgin özellikleri olmasına rağmen, 3DXTech’in ASA filamentinin sunacağı çok şey var. Tüm standart çaplarda ve makara boyutlarında mevcut olan bu filament, en geniş renk çeşitliliği ile geliyor. Tüm renkler, parlamayan teknik bileşenler için ideal mat yüzeye sahiptir.

3DXTech 3DXMax ASA Filament

Özellikler

İlgili Makaleler

^