İşletmeler İçin En İyi 3D Yazıcılar 2021 (Mayıs)

Ofisin, laboratuvarın, stüdyon veya atölyen için ilk 3D yazıcını satın alırken, düşünmen gereken ilk şey kullanım kolaylığıdır.

Yazıcının, şirketin genel üretkenliğine ve pazarlama hızına katkıda bulunması gerekir. Bu cihazların para ve emekten tasarruf ettirmesi gerekiyor. Deneyim ve uzmanlık gerektiren, çok sayıda manuel kontrol ve güvenilmez mekanik parçalar nedeniyle başarısız olan baskılar ile zaman kaybetmeyi göze alamazsın.

Piyasadaki en iyi yazılımlardan bazılarına sahip ve bunları yedeklemeyi destekleyen, kullanımı en kolay ve güvenilir makinelerden bazılarını seçtik. Her ay en iyi 3D yazıcılar listemizi güncelliyoruz. İşte Mayıs 2021’in işletmeler için en iyi 3D yazıcıları:

 1. İşletmeler İçin En İyi 3D Yazıcı
  1. Ultimaker S3 / S5 / S5 Pro
  2. Raise3D Pro2 / Pro2 Plus
  3. BCN3D Epsilon W27 / W50
  4. Formlabs Form 3 / 3L
  5. Creality CR-5 Pro
 2. Benim İçin En İyi 3D Yazıcı Hangisi?
 3. 3D Yazıcıları Nasıl Test Ediyoruz?
 4. Terimler Sözlüğü
 5. İlgili Makaleler

İşletmeler İçin En İyi 3D Yazıcı

En İyi 3D Yazıcılar

3D yazıcılar için pazar, farklı kalite seviyelerine sahip hobi makinelerine daha doygun hale geldikçe, orta seviye makinelerin yer aldığı pazar, ticari amaçlı kullanımlara hitap etmek için teknolojilerini geliştiriyor. 2.500 ila 20.000 Dolar aralığındaki üreticiler; birlikte çalışabilir yazılım, donanım ve malzemelerden oluşan gelişmiş ekosistemlerin yanı sıra neredeyse bir düğmeye basarak kusursuz baskılar alabilme yeteneği ile geniş bir profesyonel müşteri yelpazesini çekmeye odaklanıyor.

İster daha iyi ve daha hızlı modeller basmak isteyen bir mimari firma, ister daha yenilikçi tasarımlar basmak ve hammaddeden tasarruf etmek isteyen bir metal parça imalatçısı olun, iş yerine 3D baskıyı eklemek akıllıca bir karardır.

Ancak, ilk ticari 3D yazıcını satın almadan önce, bir iş senaryosu oluşturmayı, örnek bir baskı talep etmeyi, gizli maliyetleri anlamayı ve “İşletmeler İçin 3D Yazıcı Satın Alma Rehberi” kılavuzumuza göz atmanı tavsiye ederiz.

Şimdi, işletmenin ilk 3D yazıcısı için en iyi seçeneklere daha derinlemesine bakalım.

Ultimaker S3 / S5 / S5 Pro

Ultimaker S3 / S5 / S5 Pro

Ultimaker, yalnızca bir makine değil, kapsamlı bir 3D yazıcı çözümü sunar. Donanım, yazılım, malzemeler ve şirketin 3D Baskı Akademisine erişimi içeren, tümü uygun fiyatıyla 3D baskı paketlerine sahiptir.

Ultimaker’lar, pratik olarak herhangi bir filamentle baskı yapmana olanak tanıyan açık bir filament sistemi ile prototipleme yapmana olanak tanır. Ayrıca, takım oluşturma ve yedek parça üretimi için ideal, gerçekten kullanımı kolay çift ekstrüzyona sahip makinelerdir. Şirketin malzeme üreticileri ile olan ortaklıkları, Ultimaker’ların endüstriyel sınıf mühendislik plastikleri de dahil olmak üzere çok çeşitli özel filamentlerden optimum baskılar sunar.

Ultimaker ayrıca, filamentler ortamdaki nem ve tozdan etkilenerek nozzle’ı tıkayıp başarısız baskılara neden olabileceğinden dolayı, filamentleri nasıl muhafaza edeceğini senin yerine düşünür. S5 Pro, filament nem kontrolü ve otomatik malzeme işleme özelliklerine sahiptir. Filament biterse veya farklı bir malzeme gerektiren yeni bir baskıya başlayacaksan, malzeme istasyonu otomatik olarak bir sonraki makaraya geçer.

Formlabs gibi, Ulitmaker’ın baskı üretimi takibi için ağa bağlanması ve ölçeklenmesi kolaydır. Ultimaker Essentials yazılımı, şirketlerin merkezi bir sunucu ile, artırılmış güvenlik ve iki yılda bir yazılım güncellemeleriyle 3D baskıyı tüm çalışanların erişimine sunar. E-öğrenme platformları, temelden karmaşığa kadar biçok konu hakkında videolar içerir ve hatta eğitimi tamamlayanlara sertifikalar verir.

Ultimaker’lar, otomotivden sanata, sağlık hizmetlerinden mühendisliğe kadar birçok endüstride kullanılmaktadır.

Raise3D Pro2 / Pro2 Plus

Raise3D Pro2 / Pro2 Plus

Raise3D’nin Pro2 serisi ince detaylı, yüksek hızlı, kaliteli yapı ve güvenilir çıktı alabilen mini fabrikalardır. Tam olarak tak ve çalıştır olmasa da, çıktısının karmaşıklığı göz önünde bulundurulduğunda, harika sonuçlar için nispeten az uğraş gerektiriyor.

Raise3D, dayanıklılığa, tekrarlanabilirliğe ve hacimli üretime odaklanıyor ve yazıcılarını “endüstriyel sınıf” olarak adlandırıyor. Pro2 serisinin geniş formatı, hem sanatçılar hem de mühendisler arasında favori.

Bulut tabanlı yazılım, şirket genelinde sorunsuz bir iş akışı oluşturarak farklı departmanlardaki personelin 3D yazdırma dosyalarını kolayca tasarlamasına ve doğru sonuçlar üretmesine olanak tanıyor. RaiseCloud 3D baskı yönetim yazılımı, tüm baskı üretimlerini bir veya birden fazla 3D yazıcıyı uzaktan kontrol etmeni sağlıyor.

Karbon fiberden ahşap dolguluya kadar geniş bir malzeme yelpazesi ile neredeyse her türden baskıyı mümkün kılıyor.

BCN3D Epsilon W27 / W50

BCN3D Epsilon W27 / W50 IDEX

Benzersiz performans vaat eden BCN3D Epsilon W27 ve W50 3D yazıcıları, 420 x 300 x 400 mm baskı hacmi, pasif oda ısıtmalı tam bir muhafaza, HEPA ve karbon filtreleri ve tamamen yeni bulut baskı sistemi sunuyor.

Barselona merkezli şirketteki uzun araştırma ve geliştirme döngüsünün bir sonucu olarak Epsilon’lar; günlük kullanımda gelişmiş performans, endüstriyel düzeyde güvenilirlik ve tam erişilebilirlik sağlıyor.

BCN3D’nin Sigma ve Sigmax yazıcıları gibi bağımsız ikili ekstrüzyon (IDEX) sistemi üzerine inşa edilen Epsilon, toplu üretim için yararlı olan iki farklı baskı kafasından aynı anda baskı yapabilme özelliği de bulunuyor.

Formlabs Form 3 / 3L

Formlabs Form 3 / 3L

Formlabs masaüstü reçine 3D yazıcılar tak-çalıştır ve baskı al şeklinde kolay bir kullanıma sahiptir. Yazılımları, malzemeleri ve son işlem aksesuar ekosistemleri pahalıdır. Ancak, her şey basit ve doğrulanmıştır. İşlem sonrası istasyonları ve malzeme kartuşları, baskı ve temizlemeyi kolaylaştırır.

Form 3 ve 3L, özellikle prototipler ve kavramların provaları için pürüzsüz yüzeyler üretirken, mühendislik dereceli malzemeler ile son parçalar için zorlu koşullara dayanabilen son derece hassas, işlevsel 3D baskılar alınabilir. Bu yazıcılar, ince detayları nedeniyle kuyumcular ve sanatçılar arasında da oldukça popülerdir.

İşletmeler için bir artı olan Formlabs yazılımı, çalışanların yazdırma işlerini sıraya koyabilmesi ve baskıyı her yerden izleyebilmesi için bir gösterge panosu vardır. İster iki ister 20 cihaz olsun yazıcılar, baskı üretimini kolayca ölçeklendirmek için birlikte ağa bağlanır. Teknik destekte de Formlabs güçlüdür. Web sitelerinde, derinlemesine kılavuzlar, adım adım öğreticiler ve web seminerlerinden oluşan bir kitaplık bulunmaktadır.

Creality CR-5 Pro

Creality CR-5 Pro Kapalı Baski Ortamı

Creality CR-5 Pro, fildişi alüminyum kasaya, şeffaf mavi akrilik kapıya ve şeffaf yan panellere sahip şık tasarımlı bir 3D yazıcı. Tasarımı ile farklı bir Ultimaker S5 imajı çiziyor.

Geniş şeffaf ön paneller, baskıyı izlemek için harika bir görüntü yaratıyor ve aynı zamanda kapalı bir baskı ortamı oluşturuyor. ABS filament gibi sıcaklığa duyarlı malzemeler için kararlı baskı koşulları da sağlıyor.

Tamamen metal gövde ayrıca yazıcının sağlamlığını artırıyor ve titreşimi azaltarak kaliteli baskılar alınmasını sağlıyor.

Benim İçin En İyi 3D Yazıcı Hangisi?

3D Yazıcı Nasıl Seçilir?

İnsanların büyük çoğunluğu için en çok tavsiye edilen 3D yazıcımız gayet iyi iş çıkaracaktır. Ancak, evde 3D baskı için herkese uyan tek bir çözüm olmadığı gerçeğiyle yüzleşerek, yardım etmek için buradayız. İşte seni bu terminolojisi yoğun ama harika dünyaya yönlendirecek bazı ipuçları: (Bu makalenin sonunda bilinmesi gereken kullanışlı terimler sözlüğümüz var.)

Bununla birlikte, reçine 3D baskı (SLA), önemli ölçüde farklıdır ve yatırım yapmadan önce iki kez düşünmeni sağlayacak benzersiz özelliklere sahiptir. Reçine, değişen derecelerde kokar ve bazen zararlıdır. Çevre için oldukça toksiktir ve cilt ile uzun süreli temas halinde zararlıdır. Özel temizleme istasyonları ve kişisel koruyucu ekipman gerektirir. Yüzeylerdeki kürlenmemiş reçineyi çözerek, baskıları temizlemek için tipik olarak %95+ izopropanole ihtiyacın olacaktır.

Tüm yazıcılar iyi havalandırılan alanlarda çalıştırılmalıdır, ancak bu reçine 3D yazıcılar için mecburi ve kritiktir.

3D Yazıcıları Nasıl Test Ediyoruz?

3D Yazıcılar Nasıl Test Ediliyor

Birçok 3D yazıcıyı incelemenin bize öğrettiği bir şey var, 3D yazıcılar için geniş bir kıyaslama tablosu yapmak doğru değil. 3D yazıcıları yasal olarak, niceliksel olarak kıyaslamak ve hobiciler için mühendislik sınıfı malzemeleri güvenilir bir şekilde işlemek üzere tasarlanmış 6.000 $’lık üretim makinesi standardına göre, kendi kendine monte edilen 200 $’ın altında bir yazıcı bulundurmak neredeyse imkansızdır. Kurulum kolaylığı, aygıt yazılımı güncellemeleri, hatalı sistemler ve güvenilmez performanslar karmaşık bir yapıdır.

İncelemelerimizde; Yazıcı nasıl kullanılıyor? Tanımlayıcı özellikleri neler? Kullanım ömürleri neler? ve daha da önemlisi, bu yazıcıyı almaya değer mi? Bağlam dışı sayılarla boğuşmak veya anlatılmamış sayıda değişkenden etkilenen şeylerin ayrıntılı analizini yapmak istemiyoruz.

Bu nedenle, incelemelerimizin amacı bir 3D yazıcının hedeflenen son kullanıcısını ele alacak şekilde testlerini yapmaktır. Örneğin, büyük hacimli bir yazıcımız varsa, büyük baskılar yazdırırız, baskı alanının tamamını kullanırız ve performansı Z yüksekliği sınırlarında kontrol ederiz.

En iyi 3D yazıcıyı neyin oluşturduğuna dair diğer hususlar: kullanım kolaylığı, destekleyici yazılım ve onarım seçenekleridir. Bir şeyler ters giderse, makineyi tamir etmek ne kadar kolay? Belgeler veya müşteri hizmetleri yeterli bilgi sağlıyor mu?

Senin için en iyi 3D yazıcıyı bulma arayışımızda tüm bu soruları ve daha fazlasını yanıtlamaya çalışıyoruz.

Güven bizim için önemlidir, bu yüzden gözden geçirme politikamız katıdır. Bir numune talep ederek ürünleri ofisimizde gözden geçiririz.

İnceleme tamamlandıktan sonra bize ödünç verilen birimleri iade ederiz. İnceleme birimleri, editör ekibindeki hiç kimse tarafından kişisel kullanım için tutulmaz. Tüm kullanım, çalışma zamanında, anlayışımızı derinleştiriyor ve kaliteli içerik üretme yeteneğimizi güçlendiriyor.

İnceleme için birimleri bağışlayan üreticiler veya satıcılar, ürettiğimiz incelemelerin sonucu veya içeriği üzerinde hiçbir etkisi yoktur. İncelemeyi ilk gördüklerinde, onu okuyucularımız için de herkese açık olarak yayınladığımız zamandır. Elimizden gelen en iyi şekilde, konuyla ilgili farkındalıkları hakkında fikir edinmek ve okuyucuya açıklayabileceğimiz düzeltmeler için herhangi bir yol haritası elde etmek için üreticiyle olan sorunları ve sorunları araştırıyoruz.

İçeriğimizi okuyucuya ücretsiz olarak sunmak için, satın alma bağlantıları bulunan birkaç para kazanma seçeneği kullanıyoruz. Bu bağlantılar üzerinden bir satın alma yaptığında, komisyon alabiliriz. Daha fazla ayrıntı için lütfen Kullanım Şartlarımıza göz at.

Terimler Sözlüğü

En iyi 3D yazıcıyı seçmek zor bir iştir, özellikle de 3D baskının kendisini sağlam bir şekilde kökleşmiş bulduğu terminolojik karmaşıklık nedeniyle. İşte sana bu karmaşıklıktan kurtulmana yardımcı olacak bazı bilmen gereken terimler ve açıklamaları:

İlgili Makaleler

^