Creality Ender 6 3D Yazıcı Özellikleri ve Detaylı İncelemesi

Creality Ender 6, yarı kapalı kasası ve Core XY hareket sistemi ile ucuz FDM 3D yazıcı sektörüne yepyeni bir soluk getiriyor. Uygun fiyatlı FDM 3D yazıcılarda popüler olan Ender serisinin yeni modeli Ender 3 V2‘nin tanıtımını yapan Creality, 3D yazıcı severlere yepyeni bir Ender 6 modelinin müjdesini de verdi.

Ender 5 Pro’da da olan Core-XY hareket sistemi ile ekstra baskı hacmi, yarı kapalı dış kasa ve yeni gelen önemli özellikler ile yine adından söz ettireceğe benziyor.

 1. Creality Ender 6 Tasarımı
  1. Daha Geniş Baskı Alanı
  2. Daha Hızlı Baskılar
  3. Opsiyonel Yarı Kapalı Kasa
  4. Cam Yatak
  5. Diğer Dikkat Çekici Özellikler
 2. Teknik Özellikler
  1. Genel Özellikler
  2. 3D Baskı Özellikleri
  3. Malzemeler
  4. Yazılım
  5. Boyutlar ve Ağırlık
 3. Creality Ender 6 Nereden Satın Alınır?
 4. Benzer 3D Yazıcılar
 5. İlgili Makaleler

Creality Ender 6 Tasarımı

Ender 6 standart veya genişletilmiş konfigürasyonda sipariş edilebiliyor. Genişletilmiş baskı alanı, 3D yazıcının yanlarını kaplamak için pleksi levhalar ve pleksiden ön kapı ile birlikte geliyor. Bu yarı kapalı kasa, gürültüyü bastırmaya ve 3 boyutlu yazıcıyı temiz tutmaya yardımcı olur. Ancak, üst kısım açıktır ve soğuduğunda büzülen ABS veya diğer filamentleri yazdırmak istiyorsan, kendine bir üst kapak yapman gerekebilir.

Creality Ender 6 Tasarımı

Daha Geniş Baskı Alanı

Baskı alanı olarak, Ender 6’nın 250 x 250 x 400 mm’lik hacmi, Ender 5 Pro (220 x 220 x 300 mm) ile CR-10 serisi (300 x 300 x 400 mm) arasında bir konuma yerleşiyor. Bu, günlük yazdırma işlerin için gayet yeterli bir baskı alanı.

Daha Hızlı Baskılar

Creality’nin söylediğine göre yeni Ender 6 3D yazıcının en önemli özelliklerinden biri de baskı hızı. Creality, 0,1 milimetre çözünürlük (katman kalınlığı) ile baskı hızının 150 mm/sn’ye ulaştığını belirtiyor. Bu, genel olarak daha yüksek bir baskı hızına sahip olduğu bilinen Core-XY hareket sistemi sayesinde mümkün görünüyor. Ancak, bu baskı hızlarında yazdırılan modellerin kaliteleri konusunda beklenilen iyi sonuçlar çıkar mı orası biraz belirsiz gibi.

Opsiyonel Yarı Kapalı Kasa

Ender serisinde yeni olarak, Ender 6 için, isteğe bağlı dış kasayı kapatan şeffaf pleksi kapaklar geliyor. Pleksi duvarları sabitleyen basit parçalar da yanında geliyor. 3D yazıcı ekstrüderi (yazıcı kafası) ve filamenti taşıyan teflondan dolayı Ender 6’nın üstü kapatılmıyor. Arka, iki yan cephe ve önde açılır kapanır kapaklar ile Ender 6 3D yazıcın ile ABS ve naylon gibi filamentlerle de rahatlıkla baskılar alabileceksin.

Cam Yatak

Ender serisinin 2020 yılında güncellemesiyle cam yataklar tekrardan kullanılmaya başlanıyor. Ender 3 Pro serisinin manyetik baskı yatağı, çirkin filament kalıntılarını kalmasına neden olabiliyordu. Bu nedenle, cam yatak ile daha düzgün ilk katmanlar elde edebileceksin.

Diğer Dikkat Çekici Özellikler

Teknik Özellikler

Creality Ender 6 Teknik Özellikler

Genel Özellikler

3D Baskı Özellikleri

Creality Ender 6 3D Baskı Özellikleri
Creality Ender 6, akrilik panelleri ile farklı malzemeler kullanacak şekilde yapılandırılabilir - Kaynak: Creality
Creality Ender 6 Filament Algılama Sensörü
Creality Ender 6, filament algılama sensörü - Kaynak: Creality

Malzemeler

Creality 3D Yazıcılar Filament Uyumluluk Tablosu
Creality marka 3D yazıcılar için filament uyumluluk tablosu

Yazılım

Boyutlar ve Ağırlık

Creality Ender 6 Nereden Satın Alınır?

Creality Ender 6 3D yazıcıyı satın almak için sayfamızı inceleyebilir ve diğer 3D yazıcılar ile karşılaştırma yapabilirsin.

Benzer 3D Yazıcılar

Aşağıdaki yazıcılar da ilgini çekebilir:

Daha fazla bilgi için, Ucuz 3D Yazıcılar kılavuzumuza göz atabilirsin.

İlgili Makaleler

^