Creality CR-5 Pro 3D Yazıcı Özellikleri ve Detaylı İncelemesi

Creality CR-5 Pro profesyonel masaüstü 3D yazıcı, fildişi alüminyum kasa, şeffaf mavi akrilik kapı ve şeffaf yan panellere sahip şık tasarımı ile farklı bir Ultimaker S5 havası veriyor.

Creality, son birkaç yılda özellikle tüketici segmentinde bazı popüler 3D yazıcıları piyasaya sürdü. Ancak, 2019’da ürün yelpazesini CR-5 ile profesyonel ve yarı endüstriyel pazarda genişletmeye çalıştı.

Tamamen metal bir gövde ve akrilik muhafazaya sahip 300 x 225 x 380 mm baskı hacmi sunan Creality CR-5 Pro, okullara, şirketlere ve bireysel üreticilere yönelik bir 3D yazıcı.

İlk bakışta CR-5 Pro, Ultimaker S5’e çok benzese de görünüş yanıltıcı olabilir mi? Creality CR-5 Pro’nun senin için doğru seçim olup olmadığını anlamana yardımcı olmak için mevcut bilgileri derledik. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, özellikleri beraber gözden geçirelim.

 1. CR-5 Pro Özellikleri
  1. Şık Tasarım
  2. Kapalı Baskı Ortamı
  3. Carborundum Cam
  4. Anakart
  5. Bowden Ekstrüder
  6. Diğer Özellikler
 2. Creality CR-5 Pro 3D Yazıcı Teknik Özellikleri
 3. Benzer 3D Yazıcılar
 4. İlgili Makaleler

CR-5 Pro Özellikleri

Şık Tasarım

Creality CR-5 Pro Metal Gövde
CR-5 Pro'nun tamamen metal gövdesi

Creality CR-5 Pro, fildişi alüminyum kasaya, şeffaf mavi akrilik kapıya ve şeffaf yan panellere sahip şık tasarımlı bir 3D yazıcı. Tasarımı ile farklı bir Ultimaker S5 imajı çiziyor.

Geniş şeffaf ön paneller, baskıyı izlemek için harika bir görüntü yaratıyor ve aynı zamanda kapalı bir baskı ortamı oluşturuyor. ABS filament gibi sıcaklığa duyarlı malzemeler için kararlı baskı koşulları da sağlıyor.

Tamamen metal gövde ayrıca yazıcının sağlamlığını artırıyor ve titreşimi azaltarak kaliteli baskılar alınmasını sağlıyor.

Kapalı Baskı Ortamı

Creality CR-5 Pro Kapalı Baski Ortamı
CR-5 Pro'nun kapalı bir baskı alanı var.

Kapalı baskı ortamı ABS filament ile baskı almak için ortam sıcaklığını sabit tutmakla kalmaz, aynı zamanda çevreyi potansiyel zararlı dumanlara karşı korur. Toz ve yabancı partikülleri içeride tutar, ekstra bir güvenlik önlemi oluşturur ve çalışırken baskı sesini biraz olsun azaltır.

PLA filament ile baskı alırken kapağı açabilirsin. Böylelikle, baskı alanı iyi havalandırıldığında PLA ile baskılar daha iyi sonuç verir.

Carborundum Cam

Creality CR-5 Pro Carborundum Cam
CR-5 Pro'nun carborundum cam plakası

Creality CR-5 Pro, yatağında carborundum cam plaka kullanıyor. Bu cam plaka ile Anycubic Ultrabase taklit edilmiş ve soğuduktan sonra baskılar yataktan çok kolay çıkıyor.

Anakart

CR-5 Pro, sorunsuz çalışmayı ve yatakta eşit ısınmayı garanti etmek için ATmega2560 kontrol yongasına sahip sessiz bir anakart kullanıyor. 24V 350W MeanWell marka güç kaynağı ile birlikte CR-5 Pro hızlı bir şekilde ısınıyor.

Bowden Ekstrüder

Creality CR-5 Pro Bowden Ekstrüder

Creality CR-5 Pro yeni tasarlanmış bir Bowden ekstrüder sahip. Bu ekstrüder sayesinde filament daha düzgün ve sabit bir şekilde besleniyor. Özellikle yazıcı, esnek filamentler ile daha iyi çalışıyor. Ayrıca geliştirilmiş soğutma fanı daha iyi ısı dağılımı vaat ediyor ve genellikle daha iyi yüzey kalitesi sağlıyor.

Diğer Özellikler

CR-5 Pro’da diğer özellikler şunlar:

Creality CR-5 Pro 3D Yazıcı Teknik Özellikleri

Creality CR-5 Pro Teknik Özellikleri

Malzemeler

Creality 3D Yazıcılar Filament Uyumluluk Tablosu
Creality marka 3D yazıcılar için filament uyumluluk tablosu

3D Baskı Özellikleri

Yazılım

Boyutlar ve Ağırlık

Benzer 3D Yazıcılar

Aşağıdaki yazıcılar da ilgini çekebilir:

Daha fazla bilgi için, Ucuz 3D Yazıcılar kılavuzumuza göz atabilirsin.

İlgili Makaleler

^