Raise3D Pro2 3D Yazıcı Özellikleri ve Detaylı İncelemesi

Raise3D Pro2, çift ekstrüzyon özelliği, 305x305x300mm baskı hacmi, tam renkli dokunmatik ekranı ve daha fazlası ile profesyonel düzeyde bir masaüstü 3D yazıcıdır.

3D baskı topluluğundaysan, son kullanıcı pazarında giderek daha uygun fiyatlı 3D yazıcıların sayısının arttığını fark etmişsindir. Ortalama bir 3D yazıcı modeli bu sayıların artması normal görünse de, profesyonel segmentteki yazıcılar bir tür rönesans geçirdi. 3D yazıcı üreticisi Raise3D, hem son kullanıcılar hem de küçük işletmeler için makul fiyatlı bir seçenek sunuyor.

Raise3D, beğenilen N2 serisiyle başarıyı yakaladıktan sonra yeni Raise3D Pro2 3D yazıcıyı piyasaya sürdü. Raise3D, bu yeni ürün yelpazesiyle, N2 3D yazıcıda bulunan son derece saygın özellikleri aldı ve bunları geliştirdi. Ayrıca, bu geniş formatlı 3D yazıcıyı profesyoneller için çekici ve uygun fiyatlı bir seçenek haline getiren bazı başka özellikler de ekledi. Pro2’yi detaylı incelemek için okumaya devam et.

  1. Raise3D Pro2 Özellikleri
  2. Raise3D Pro2 Teknik Özellikleri
  3. Benzer 3D Yazıcılar
  4. İlgili Makaleler

Raise3D Pro2 Özellikleri

Raise3D Pro2 3D Yazıcı Özellikleri

Raise3D Pro2 3D yazıcı, N2 serisini son kullanıcılar ve küçük işletmeler arasında bu kadar popüler bir seçim haline getiren aynı mükemmel özelliklerin çoğunu sunuyor.

Bununla birlikte Raise3D Pro2, 300x300x305 mm’lik baskı hacmine, kablosuz bağlantıya ve 7 inç tam renkli dokunmatik ekrana sahip profesyonel düzeyde bir 3D yazıcı. Diğer özellikler İSE tümü N2 serisinde de bulunabilen baskı kurtarma, çift ekstrüzyon yetenekleri ve tam bir kapalı kasa yer alıyor.

Raise3D Pro2 ve N2 belirli benzer özellikleri paylaşsa da, Pro2’de birkaç yeni özellik ve iyileştirme de var. Yeni başlayanlar için Pro2, minimum katman kalınlığını 0,01 mm’ye düşürerek olağanüstü baskı çözünürlüğü sunar.

Raise3D Pro2 3D yazıcı ayrıca, daha iyi filament tutuşu ve daha güvenilir malzeme ekstrüzyonu sağlayan yeniden tasarlanmış çift dişli tahrikli bir ekstrüder ile donatılmıştır. Yeni ekstrüder, N2’dekinden neredeyse yüzde 50 daha hızlı. İkili ekstrüzyon sisteminde, tekrar ihtiyaç duyulana kadar geri çekilen nozüller de dahil olmak üzere birçok iyileştirme mevcut.

3D yazıcı, 300°C’ye kadar ulaşabilen bir V2 hotend’e sahip. Bu da onu hayal edebileceğin neredeyse tüm FDM 3D baskı filamentleriyle uyumlu hale getiriyor. Ayrıca, Pro2’de yer alan, yüksek çözünürlüklü kamerasıyla baskılarına uzaktan göz atabilirsin.

Ayrıca, modelleri yataktan sorunsuz bir şekilde çıkarabilmek ve baskı sürecini optimize etmek için manyetik ve değiştirilebilir bir baskı yatağı sistemi bulunuyor. Yeni baskı yatağında bulunan silikon ısıtmalı ped sayesinde büyük baskı alanının her tarafı eşit ısınabiliyor.

Raise3D’nin en yeni 3D yazıcısı, filament algılama sensörleri ile monte edilmiş gelişmiş ekstrüder motorlara sahip. Raise3D Pro2, tüm zararlı maddelerin %90’ından fazlasını hapseden ve baskılardaki tozu ve kiri uzak tutan HEPA filtreli yeni bir soğutma fanı da içeriyor.

Son olarak, Raise3D Pro2’nin beyninde yeni ve geliştirilmiş bir ARM Cortex M7 32-bit işlemcili anakart var. Bu anakart, nozülün yüksek hızlarda hareket ederken baskı doğruluğunun korunması için tasarlandı.

Raise3D Pro2 Teknik Özellikleri

Raise3D Pro2 3D Yazıcı Teknik Özellikleri

3D Baskı Özellikleri

Filamentler

Yazılım Gereksinimleri

Boyutlar ve Ağırlık

Benzer 3D Yazıcılar

Aşağıdaki yazıcılar da ilgini çekebilir:

Daha fazla bilgi için, Profesyonel FDM 3D Yazıcılar kılavuzumuza göz atabilirsin.

İlgili Makaleler

^